ابراز نارضایتی واحدهای تولیدی از قطع برق


سیدعبدالوهاب سهل‌آیادی در گفتگوی زنده با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد ضمن انتقاد شدید از قطع برق واحدهای صنعتی در حالی که استخراج کنندگان رمزارزها برق دریافت می‌کنند، از شکایت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به دادستانی کل کشور خبر داد.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران و اصفهان گفت: وزارت صنعت هیچ تدبیری برای کمک به واحدهای تولیدی به کار نگرفته است و ما ناچاریم برای جبران خسارات خود به دادستانی کل کشور شکایت کنیم.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ضمن گلایه شدید از قطعی برق در صنایع کشور، اظهار داشت: متأسفانه در طول دو هفته‌ی اخیر بی‌برنامه بودن قطعی برق آسیب‌های زیادی را به واحدهای تولیدی وارد کرده است به نحوی که در بخشی از واحدها مواد اولیه و تجهیزات صنعتی خراب شده است.

وی با اعلام این که برای جبران خسارت واحدهای تولیدی با وزارت صنعت نامه‌نگاری انجام داده‌ایم، افزود: متأسفانه هنوز وزارت صنعت هیچ پاسخی نسبت به جبران ضرر و زیان واحدهای تولیدی اعلام نکرده است.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران تصریح کرد: البته علاوه بر ارسال نامه به وزارت صنعت از تمام استان‌های کشور درخواست کرده‌ایم تا میزان ضرر خود را از قطعی برق به خانه صنعت و معدن اعلام کنند.

سهل آبادی اضافه کرد: با تعیین شدن میزان خسارات اگر وزارت صنعت هیچ تدبیری برای این موضوع به کار نگیرد از تمام استان‌ها درخواست می‌کنم تا شکایت‌های خود را به دادستانی کل کشور ارسال کنند. ما نمی‌توانیم در این شرایط فعالیت کنیم و اداره برق نیز هیچ تدبیری برای جبران خسارت واحدهای تولیدی به کار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی واحدهای تولیدی به سختی فعالیت می‌کنند گفت: نمی‌دانم براساس کدام سیاست به جای کمک به واحدهای تولیدی مدام سنگ اندازی می‌شود. مگر می‌شود تجهیزات خراب واحدهای تولیدی را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کرد، چرا امروز به جای کمک حتی برق واحدهای تولیدی را قطع می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *