تشریح برنامه های وزیر پیشنهادی صمت در جلسه با رئیس و اعضاء هیئت مدیره خانه صمت ایران


‍ 🔸تشریح برنامه های وزیر پیشنهادی صمت در جلسه با اعضای خانه صنعت معدن و تجارت ایران

🔰روز شنبه 23 مرداد ماه آقای دکتر سید رضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت با حضور در محل دبیرخانه مرکزی خانه صمت ایران در جلسه هم اندیشی با اعضای هیأت مدیره خانه ایران و رؤسای خانه های صمت سراسر کشور حضور یافت و ضمن استماع نظرات و دیدگاهها و پرسشهای اعضای این تشکل صنعتی و معدنی ، به تشریح برنامه ها و دیدگاههای خود پرداخت.
در این جلسه صمیمی که به صورت حضوری و مجازی برگزاری گردید در ابتدا آقای سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس هیأت مدیره خانه صمت ایران ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای ایشان به شمه ای از مشکلات حاضر بخش تولید و در حوزه صنعت و معدن پرداخته و خلاصه ای از جمعبندی پیشنهادات حاضرین در جلسه را به ایشان اعلام نموده و بیان داشتند که: جناب آقای دکتر فاطمی امین با صنعت بیگانه نبوده و حضور فعال و مثمر ثمر ایشان در وزارت صمت به عنوان معاون برنامه ریزی و نیز سابقه مدیریت واحدهای تولیدی در دوران تصدی معاونت اقتصادی آستان قدس نشان از احراز لیاقت و شایستگی ایشان جهت تصدی مقام وزارت را دارد.
سهل آبادی در خصوص مشکلات معیشتی کارگران ابراز نگرانی کرده و درخواست کرد جهت رفع این مشکل مهم وزارتخانه های صمت و رفاه و کار و اموراجتماعی در آینده در این خصوص همکاری های موثری داشته باشند.
ایشان با توجه به اشراف کامل این تشکل بر مشکلات و خواسته های بخش صنعت و معدن ، در خواست برگزاری جلسات فصلی مشترک و مستمر با مقام عالی وزارت را اعلام نمود.
💢حضور نمایندگان خانه های در این جلسات شورای گفتگو و اقدامات جدی و فوری به رفع مشکلات بانکی و تامین نقدینگی بخش تولید از دیگر مطالب عنوان شده توسط ایشان بود.
در این جلسه آقایان مهندس مرتضوی ، مهندس سید علی صدری، باقری، دکتر اسماعیلی و دکتر شرفی از خانه های صمت تهران ، جوانان ، آذربایجان شرقی ، کرمان و فارس نیز در خصوص تعامل و همکاری این تشکل و طرح پرسش هایی در خصوص برنامه منتشر شده آقای فاطمی امین مطرح نمودند.

🔰در ادامه جلسه آقای فاطمی امین پس از تشریح کلیات برنامه پیشنهادی خود و در پاسخ به موارد مطروحه ، با به اشاره به سابقه فعالیت های خود در بخش های تولیدی و اقتصادی بخش خصوصی و دولتی به حضور و همکاری بخش خصوصی با دولت در رفع مشکلات تولید تاکید نمود.
بنا نظر دکتر فاطمی امین ثروت یک کشور علاوه بر یکایک نیروهای انسانی، ترکیب تخصصی نیروها در بنگاه ها سازمان ها و شرکت ها است و باعث افزایش و بهبود سطح تولید کشور خواهد بود. ایشان افزود ثروت یک سازمان نیروی انسانی است و ثروت یک کشور کسب و کارهای آن می باشد.
وزیر پیشنهادی صمت با اشاره به تاکید فراوان رئیس جمهور به بازبینی مالیات ستانی از بخش تولید و رفع مشکلات مالیاتی و کاهش نرخ مالیات عملکرد تولید از 25 درصد به 10 درصد، در توضیحاتی به ضرورت رفع مشکل های اشتغال و صادرات نیازمند تمرکز بیشتر روی کسب و کارها تاکید نمود.
ایشان به تفویض و تقسیم کار و اختیارات در وزارت خانه به معاونت ها و تشکل ها تاکید داشته و اذعان نمودند این موضوع قطعا در برنامه کار ایشان و در دولت آینده به طور جدی به انجام خواهد رسید. آقای فاطمی امین در خصوص توسعه و ادامه همکاری مستمر با خانه های صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرده و ابراز امیدواری کرد که در صورت توفیق خدمت، برنامه ریزی جلسات آتی تنظیم و موضوعات به طور مفصل مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *