حذف مالیاتی از واردات ماشین آلات صنعتی، به تولیدکنندگان ضربه می‌زند


حذف مالیاتی از واردات ماشین آلات صنعتی، به تولیدکنندگان ضربه می‌زند

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی روز سه‌شنبه در آیین تکریم صنعت‌گران و معدن‌کاران سال ۱۴۰۱ چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تامین هزینه‌ بالای بودجه عمومی دولت نباید بر گردن مردم و تولیدکنندگان بیفتد.
وی افزود: افزایش نرخ تمامی مایحتاج و نیازهای مردم در یک ماه اخیر با رشد حقوق کارگران تناسب ندارد.
سهل‌آبادی تصریح کرد: کارخانه‌داران هر روز شاهد کاهش سرمایه در گردش هستند و بانک‌های عامل برای تامین سرمایه اولیه و سرمایه ثابت با تولید همراه نمی‌شوند.
وی یادآور شد: امروز کارخانه‌داران برای دریافت تسهیلات بانکی، علاوه بر مسدود کردن بخشی از وام، در صورت نداشتن تاخیر در پرداخت بدهی، بیش از ۳۰ درصد بهره تسهیلات پرداخت می‌کنند.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به مشکلات کارگران در حوزه‌های مختلف به‌ویژه بهداشت و درمان گفت: امروز هزینه‌های کارگران برای بهداشت و درمان پرداخت نمی‌شود و سخت‌گیری‌های زیادی در این حوزه وجود دارد.
سهل‌آبادی به وجود ۲ هزار طرح در آستانه بهره‌برداری در چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد: افتتاح سریع‌تر این واحدهای تولیدی به همکاری جدی بانک‌های عامل نیاز دارد.
وی افزود: تولیدکنندگان به کاهش نیروی انسانی فکر نکنند و تمامی توان خود را برای حفظ اشتغال موجود و تلاش به‌منظور افزایش اشتغال جدید را به‌کار گیرند.
سهل‌آبادی تصریح کرد: با ایستادگی تولیدکنندگان در عرصه اقتصاد کشور، توطئه‌های دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی خنثی و اقدامات استکبار جهانی با شکست مواجه شد.
به گزارش ایرنا، در این آیین از صنعت‌گران و معدن‌کاران سال ۱۴۰۱ چهارمحال و بختیاری و از مادران شهید صادق حسینی و شهید ابراهیم امینی از شهدای صنعت هفشجان، پایتخت جوش ایران تجلیل شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.