کالاهای تندگردش مشمول قیمت‌گذاری

تند گردش

به نقل از دنیای‌اقتصاد، سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان و تولیدکنندگان، فرآیند قیمت‌‌گذاری و فهرست کالاها و خدمات پرمصرف را اعلام کرد.
بنا بر مصوبه ستاد تنظیم بازار و به منظور حمایت از حقوق مردم و کنترل قیمت‌ها، کالاها و خدمات ویژه‌‌‌ای انتخاب شدند تا بر اساس نظر کارشناسی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری شوند.

این اقدام در راستای حمایت از مصرف‌کننده و پس از تصویب در ستاد تنظیم بازار اجرایی شده است. طبق این مصوبه هر گونه تغییر قیمت اقلام منتخب از طرف دستگاه‌‌‌های قانونی قیمت‌گذاری، پس از ارائه مستندات و مدارک مربوط و انجام محاسبات کارشناسی در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب در ستاد تنظیم بازار، انجام می‌شود.

اقلام منتخب به شرح زیر هستند:

لبنیات پرمصرف (ماست ساده، شیر کم‌چرب، پنیر یواف)، شیرخام، حبوبات، گوشت‌مرغ، گوشت‌قرمز، تخم‌‌‌مرغ، قند و شکر، کودهای شیمیایی پایه، روغن‌خام و تصفیه‌شده خوراکی، دانه‌‌‌های روغنی، نهاده‌‌‌های دام و طیور (کنجاله، جو و ذرت)، گندم، آرد، نان، برنج، رب‌‌‌گوجه‌فرنگی، کنسرو، تن‌ماهی، دارو و مکمل‌‌‌های دام و طیور (منتخب وزارت جهاد کشاورزی)، ماکارونی (رشته‌‌‌ای ساده)، دارو و تجهیزات پزشکی (منتخب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، انواع خودرو (منتخب کمیته خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت)، انواع شوینده (منتخب وزارت صنعت، معدن و تجارت)، یخچال، یخچال و فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، کاغذ مطبوعات، چاپ و تحریر، روغن‌موتور، لاستیک خودرو، انواع پوشک و دستمال‌کاغذی، خدمات پزشکی، درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی، حمل‌‌‌ونقل بار و مسافر درون و برون‌شهری (اعم از هوایی، ریلی و جاده‌‌‌ای)، عوارض جاده‌‌‌ای و خدمات بندری.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.