۶۲% واحدهای راکد در کشور قابلیت احیا دارند.

رسولیان

به گزارش ایرنا، معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۶۲ درصد از ۱۲ هزار واحد صنعتی راکد کشور در قالب راهکارهایی مانند حل و فصل دادرسی، واگذاری به افراد توانمند، تامین مالی و غیره قابلیت احیا دارند.

علی رسولیان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم، بیان کرد: همچنین درحال حاضر بسیاری از واحدهای صنعتی نیز با ظرفیتی کمتر از توان واقعی خود مشغول فعالیت هستند.

وی بیان کرد: یک‌هزار و ۳۴۰ واحد صنعتی کشور نیز به دلیل احکام قضایی از مدار تولید و اشتغال خارج شده‌است.

رسولیان با بیان اینکه تمام فرآیندهای واگذاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال الکترونیکی شدن است، گفت: باید دخالت مخرب بخش های دولتی، سیاست‌گذار و تصدی‌گر از فعالیت و توان رقابتی بخش خصوصی حذف شود.

وی با تاکید بر اینکه مصوبات استانی ستاد تسهیل لازم الاجراست، خاطرنشان کرد: تفویض اختیار، افزایش تسهیلات، افزایش سهم بانک‌های خصوصی در تولید و اشتغال و مشکل حل وفصل دادرسی واحدهای صنعتی کشور باید برطرف شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: تقاضای صنعتی شدن درقم مطلوب است و این استان هرسال بیش از گذشته در مسیر صنعتی شدن حرکت می‌کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ابراز داشت: راه‌اندازی سامانه ۱۲۴ و سامانه پاسخ‌گویی برای شنیدن و بررسی مستقیم مشکلات بخش خصوصی نشان از رویکرد وزارت صمت برای حل معضلات موجود است.

رسولیان ادامه داد: سامانه ۱۲۴ که در تمام حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت پاسخگو است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.