آخرین آمار تولید محصولات صنایع معدنی/ تولید فولاد خام و سیمان کاهش یافت


بررسی آمار تولید برخی محصول معدنی و صنایع معدنی نشان می دهد که تولید بعضی از این محصولات از جمله فولاد خام و سیمان کاهشی اما تولید برخی دیگر مانند کاتد مس و شمش آلومینیوم افزایشی بوده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بررسی آمار تولید ۱۰ محصول در بخش معدن و صنایع معدنی در ۷ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که تولید ۵ محصول معدنی یعنی فولاد خام، محصولات فولادی، آلومینا، کنسانتره زغال سنگ و سیمان کاهش و تولید کاتد مس، شمش آلومینیوم، شیشه جام، ظرف چینی و ظروف شیشه‌ای افزایش داشته است.
براین اساس تولید فولاد خام با کاهش ۴٫۹ درصدی از ۱۶ میلیون و ۷۱۴ هزار تن به ۱۵ میلیون و ۸۸۸ هزار تن در ۷ ماهه ابتدای امسال رسیده است.
همچنین تولید محصولات فولادی در بازه زمانی یاد شده ۸٫۱ درصد کاهش داشته است. تولید آلومینا نیز در همین بازه زمانی ۲ درصد کاهش یافته است.
تولید کنسانتره زغال سنگ با ۱۱٫۳ درصد کاهش از ۹۱۹ هزار تن در ۷ ماهه ابتدای سال گذشته به ۸۱۵ هزار تن در ۷ ماهه ابتدای امسال رسیده است.
تولید سیمان در ۷ ماهه سال ۱۳۹۹ به میزان ۴۱ میلیون و ۸۷۳ هزار تن بوده که در ۷ ماهه امسال با ۹٫۱ درصد کاهش به ۳۸ میلیون و ۴۸ هزار تن رسیده است.
در کنار کاهش تولید این محصولات صنعتی تولید محصولاتی مانند شیشه خام به میزان ۲۳ درصد، ظروف شیشه ای به میزان ۰٫۸ درصد و ظروف چینی به میزان ۱۴٫۵ درصد افزایش داشته است.
تولید شمش آلومینیوم نیز از محصولاتی بوده است که در ۷ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و بر این اساس تولید این محصول با رشد ۲۶٫۷ درصدی از ۲۴۶ هزار تن در ۷ ماهه ابتدای سال گذشته به ۳۱۲ هزار تن در ۷ ماهه ابتدای امسال رسیده است.
کاتد مس نیز در بازه زمانی یاد شده رشد تولید ۴٫۴ درصدی را تجربه کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.