ظرفیت معادن با ماشین‌آلات فرسوده در حال نابودی است

 به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و به نقل از جهان صنعت، رییس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در اظهارنظری از معدنکاران حمایت کرده است.

 عبدالوهاب سهل‌آبادی رییس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اصفهان درباره اهمیت بخش معدن و نقش دولت گفت: فرقی ندارد این دولت و آن دولت، تمام دولت‌ها نسبت به بزرگ‌ترین نعمت خدادادی کشور که معدن هست، بی‌توجه هستند.

 رییس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و استان اصفهان ادامه داد: در حاشیه روز صنعت بیشتر از ۱۰ نفر به من مراجعه کردند که برای تامین گازوییل مشکل دارند. چرا باید با چشم قاچاقچی به معدنچیان نگاه کنند و بارها مخازن ذخیره‌سازی گازوییل آنها را بررسی کنند؟

 سهل‌آبادی خاطرنشان کرد: امروز قیمت ماشین‌آلات معدنی چندین برابر و هزینه تعمیرات آنها چندصد برابر شده است. فعالان معدن با ماشین‌آلات سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۵ در حال کارکردن هستند، با این شرایط توقع موفقیت بخش معدن را هم دارند؟

وی ادامه داد: هنوز نتوانستیم دولت را قانع کنیم که اگر یک استان ظرفیت بالای معدن دارد، تفویض اختیار همان استان را انجام دهند. این در حالی است که نباید پرونده یک معدنکار به شورای عالی معدن ارسال شود و شش ماه بررسی آن زمان ببرد.

 او در ادامه با طرح سوالاتی گفت: آیا وزارت صمت در پروانه‌های تاسیس که تفویض اختیار به خانه‌های صنعت شده، با مشکل مواجه است؟ آیا باری به هزینه‌های مردم اضافه شده است؟ برخی از این پروانه‌ها در ظرف چند ساعت صادر می‌شود. با این قوانین مزایایی که در معادن وجود داشت را از بین بردند.

پیام بگذارید