افزایش کارمزد دولت از محل بارنامه کامیون‌ها


به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نامه‌ای به کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالاهای اساسی از افزایش عوارض جاده‌ای خبر داد.

گویا قرار است از ۱۲ دی ماه عوارض جاده‌ای جا به جایی کالاها از چهار درصد به ۹ درصد برسد. کامیون‌دارها معتقدند افزایش قیمت عوارض جاده‌ای در نهایت منجر به نوسان قیمت کرایه حمل و نقل می‌شود.

کرایه حمل تغییر می‌کند؟
دبیر کانون‌ انجمن‌های صنفی رانندگان حمل‌ کالا در این مورد گفت: ۱۲ سال است که عوارض بارنامه کامیون‌ها ثابت بود و حدود چهار درصد دریافت می شد. بنابر مصوبه دولت، قرار است عوارض جا به جایی کالاها افزایش پیدا کند. این افزایش قیمت تاثیر چندانی در گرانی نرخ کرایه حمل و نقل یا تورم ندارد.

هاشم مظاهری به تجارت‌نیوز توضیح داد: تنها محل درآمد سازمان راهداری از دریافت عوارض هست. با توجه به وضعیت جاده‌ای دولت تمهیداتی را جهت اخذ منابع برای بهبود شرایط جاده کشور در نظر گرفته است.

او بیان کرد: هفته آینده با دولت و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی نشستی برگزار می‌شود. ما با اصل موضوع یعنی دریافت عوارض مخالفتی نداریم اما در این باره پیشنهاداتی ارائه می‌دهیم.
مظاهری گفت: هنوز کارمزد دولت از محل بارنامه کامیون‌ها گران نشده است. یعنی تا زمانی که این مساله قانونی و مصوب نشود جنبه اجرایی پیدا نمی‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.