به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حامد چمن رخ امروز در نشست صبحانه کاری تشکل‌های بخش خصوصی با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشستی در مهرماه درباره کارت‌های بازرگانی صادرکنندگان فرش دستباف با سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که در آن جلسه، دفتر مقررات صادرات و واردات مامور شد تا این مشکل را حل کند.

دبیر اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف افزود: اگر مغازه های بازار تهران دارای سرقفلی است و امکان ارائه مفادی که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تمدید کارت‌های بازرگانی درخواست می‌کند را ندارد این به مشکل بزرگی تبدیل شده است.

چمن رخ اظهار داشت: در صورتی که قرار بود دفتر مقررات صادرات و واردات ایران در این باره کاری را انجام دهد، تاکنون اقدامی صورت گرفته بود، بنابراین صادرکنندگان فرش دستباف ایران درخواست دارند که این کار از سوی ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران پیگیری شود.

وی بیان داشت: 50 درصد از اعضای ما در اتحادیه طی ماه‌های اخیر یزش  داشته، زیرا کارت های بازرگانی آنها تمدید نشده است.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران با تاکید بر اینکه صادرکنندگان فرش دستباف همچنان با مشکل تمدید کارت‌های بازرگانی مواجه هستند، افزود: اگرچه حل و فصل این موضوع به دفتر مقررات صادرات و واردات واگذار شده، اما هنوز هیچ اتفاقی در این باره صورت نگرفته است.

پیام بگذارید