نمایشگاه محصولات شرکت‌های دانش بنیان در اصفهان گشایش یافت


اصفهان-ایرنا– نمایشگاهی از دست آوردهای شرکت های دانش بنیان روز چهاشنبه به مناسبت هفته پژوهش و در قالب آیین نمادین ” نواختن زنگ پژوهش برای آبادانی اصفهان ” در محل دانشگاه اصفهان گشایش یافت.
در این نمایشگاه دستاوردهای شماری از شرکت دانش‌بنیان استان اصفهان شامل فناوری امن ساز همراه سبلان و سوییچ امن توزیع‌شده محصول شرکت ایده پژوهان اسپادانا، فناوری اقتصادی محصول موسسه فرهنگی تربیت اقتصاد حکیم ( مفتاح)، فناوری بیومکانیک محصول شرکت دانش بنیان چکاد آدرین، فناوری تجهیزات پزشکی محصول شرکت دانش بنیان فیدار طب ویرا، فناوری شیمی و صنایع شیمیایی محصول شرکت کیمیا آزما پژوه سپاهان و فناوری کشاورزی محصول شرکت دانش بنیان پیشگام رویش اسپادانا ارائه شد.

معرفی طرح‌ها، پژوهشگران و فناوران برتر در زمینه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و دامپزشکی، علوم‌ پزشکی، هنر و معماری، فناوری و دانش‌آموزی ازجمله اهداف این نمایشگاه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان در مراسم افتتاح نمایشگاه یادشده دانشگاه را مرکز تولید ثروت و راهکارهای استفاده از نقدینگی سرگردان کشور دانست.

مصطفی خضری افزود: امروزه باوجود همه مشکلاتی که در حوزه پژوهش وجود دارد، بزرگ‌ترین فرصت برای جهش علمی در کشور فراهم است.

وی در ادامه افزود: رهبر انقلاب بیشترین دغدغه در پژوهش‌های علمی رادارند و همواره از این موضوع حمایت کرده‌اند و این نقطه عطفی برای توسعه این مسیر است.
خضری اضافه کرد: ساختارهایی که از پایه و در سالهای گذشته در این کشور بناشده است ازجمله اقتصاد دولتی و نفتی، موجب شده تا به خلق ثروت و توزیع آن کمتر توجه شود.

خضری تحریم را یک فرصت دانست و تصریح کرد: امروزه تحریم موجب شده است تا توجه به استفاده از تولید داخل و تلاش پژوهشگران و دانشگاهیان داخل کشور بیشتر شود و این کمبود منابع فرصت بی‌نظیری برای رجوع صنعت به سمت دانشگاه و استفاده از طرح‌های پژوهش‌محور فراهم آورده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان تصریح کرد: تناقض بزرگ اقتصادی کشور،نقدینگی سرگردان و نیاز شدید تولید به نقدینگی و سرمایه در گردش است؛ در این شرایط دانشگاه باید پیشنهاد مدل به‌کارگیری نقدینگی در گردش را ارائه کند.

وی همچنین گفت: پژوهشگران در زمینه‌های مختلف لازم است به‌گونه‌ای فعال‌تر عمل کنند.
اگر دانشگاه در موضوع کاربردی کردن پژوهشگاه سهیم باشد و بتواند در تولید ثروت نقش‌آفرینی‌ کند، بخش خصوصی، دولت و صنعت مجبور است تا از این فرصت استفاده کند.

خضری در پایان اظهار کرد: در استانداری همه‌روزه برای پیگیری مسائل و مشکلات پژوهشی آمادگی کامل داریم و پذیرای طرح‌های توسعه محور پژوهشگران و طرح مشکلات آنان هستیم.

هفته پژوهش و فناوری ۱۴۰۰ با شعار پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید , ۲۰ تا ۲۶ آذرماه برگزار می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.