تمجید محمود تولایی از ساختار و رویکرد جدید وزارت صمت در دولت سیزدهم

محمود تولایی

محود تولایی، عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و رئیس اتاق بازرگانی کاشان در حاشیه‌ی نشست هم‌اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی حوزه‌ی نساجی، پوشاک، کیف و کفش اظهار داشت: بحمدالله دولت سیزدهم با رویکرد و ساختار جدید به خصوص در حوزه‌ی صنعت، معدن و تجارت ورود کرده است.

مطلبی که وزیر صنعت، معدن و تجارت از بدو ورود به آن اهمیت داده است که مطلب بسیار مهمی است، آن است که وزارت صمت مکفل همه‌ی مسائل تولیدکنندگان و صنعت‌گران است. این رویکردی است که تا به امروز در کشور پیاده‌سازی نشده و اجرایی نشده است. یعنی اگر تولیدکننده‌ای مشکلی با وزارت اقتصاد داشت، به او گفته می‌شد که شخصاً به وزارت اقتصاد مراجعه کن یا اگر مشکلی با وزارت کار بود، تولیدکننده شخصاً باید به وزارت کار مراجعه می‌کرد. این رویکرد قابل ستایش است اما باید به آن زمان داده شود که در بدنه‌ی سازمان‌های مرتبط با صمت اجرایی شود، همه‌ی کارشناسان این رویکرد را بپذیرند. بنابراین این رویکرد زمان‌بر خواهد بود و اگر این عملکرد فوری و فوتی نبود، خیلی اعتراض نخواهیم کرد ولی توقع آن را داریم که آن را در برنامه‌های جاری به‌گونه‌ای قرار دهند که ظرف ۶ ماه یا نهایتاً یکسال آینده عملیاتی شود.
وی افزود: امروز هم نمی‌توان در مورد ساختار جدید قضاوت نمود. ولی آن‌چه اتفاق افتاده است، سیمای خوبی است. سیمایی در پیش است که با هر مراجعه‌ای که هر واحد تولیدی به اداره‌ی کل ستاد مربوطه‌اش می‌کند، همه‌ی کارهایش در همان مکان و همان سازمان انجام شود. اما توقع داریم که به تقویت این ساختار کمک شود و معاونتی یا مدیریتی در سازمان در وزارتخانه برای آن‌که هماهنگی این ساختار را اجرا کند و سیستم به شکلی جلو برود که امکان این که در ۶ ماه آینده تمام اداره کل‌ها با رویکرد جدید هماهنگ و بابرنامه و پاسخ‌گو باشند، در برنامه‌ی وزارت‌خانه شاهد و ناظر باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.