سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی با بیان این‌که نوسانات نرخ ارز یکی از بزرگ‌ترین مشکلات واحدهای اقتصادی در تمام بخش‌هاست، گفت:نوسانان قیمت‌ها اجازه نمی‌دهد فضای کسب‌وکار مشخص و شفاف باشد.

عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات فضای کسب‌وکار کنونی کشور، اظهار کرد: یکی از مشکلات فضای کار و تولید، نوسانات قیمت‌هاست که اجازه نمی‌دهد فضای کسب‌وکار مشخص و شفاف باشد.

وی با تأکید بر اینکه نوسانات نرخ ارز یکی از بزرگ‌ترین مشکلات واحدهای اقتصادی در تمام بخش‌هاست، تصریح کرد: از سوی دیگر تغییرات پی‌درپی دستورالعمل‌ها، مشکلاتی برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده و به دلیل فساد اداری در بخش‌های مختلف نه تنها کار افراد در ادارات حل نمی‌شود، بلکه این شرایط انگیزه را برای بهبود فضای کسب‌وکار و گسترش سرمایه‌گذاری‌ها کاهش داده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با انتقاد از سیستم بانکی کشور، ادامه داد: یکی از مواردی که موجب بهبود فضای کسب‌وکار می‌شود، تسهیلات بانک‌ها است که متأسفانه درصد سپرده بانک‌ها نسبت به درصدی که وام می‌پردازند، بسیار متغیر است که این بر فضای کسب‌وکار تأثیرگذار منفی گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه ویژه‌ای به مشکلات اصفهان به‌عنوان استانی اقتصادی داشت، تأکید کرد: مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی این استان همواره می‌تواند بر اقتصاد کشور اثرگذار باشد.

سهل‌آبادی با تأکید بر اینکه همواره یک استان بزرگ اقتصادی و صنعتی در حوزه کسب‌وکار نیز باید به‌صورت کیفی پیش رود، توضیح داد: در حال حاضر میزان تقاضای کار در اصفهان به دلیل افزایش مهاجرت به آن بالا است، از سوی دیگر این استان قابلیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف دارد و ما باید از این پتانسیل‌ها به‌صورت هماهنگ بهره ببریم.

فعال‌سازی گردش‌گری

وی با اعتقاد بر اینکه با وجود کرونا هنوز بهترین بخش برای سرمایه‌گذاری در اصفهان حوزه گردش‌گری و خدمات است، گفت: به‌طور قطع بعد از کرونا، شاهد هجوم گردش‌گران به اصفهان خواهیم بود که البته از امروز باید زیرساخت‌های توسعه گردشگری را مهیا و زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاری و تسهیل سرمایه‌گذاری را در استان مهیا کنیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و اصفهان با تأکید بر این‌که امروز دیگر اصفهان گنجایش توسعه صنعت را ندارد و باید به سمت صنعت سبز و گردشگری حرکت کنیم، گفت: اگر به این سمت برویم به‌طور قطع به جایگاه بهتری در حوزه کسب‌وکار دست می‌یابیم.

پیام بگذارید