به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان اصفهان به نقل از پیداگر نیور رضا چینی عضو هیئت مدیره خانه صمت استان اصفهان و مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین نیز در حاشیه بازدید  مسئولان اشتغال زندانیان استان‌های خوزستان، مرکزی، یزد، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد از مجموعه‌های صنعتی که زندانیان در آنها شاغل هستند، با بیان اینکه طی سه سال اخیر  زندانی را در صنعت خود به کار گرفته‌ام، گفت: همه کارفرمایان باید توجه داشته باشند که اشتغال زندانیان تضمین کننده امنیت در جامعه و ارتقای سطح کیفیت زندگی اجتماعی است.

وی با بیان اینکه برچسب زندانی بودن برخی از کارفرمایان را برای پذیرش افرادی که به دلیل مشکلات مالی و ورشکستگی پشت میله‌های زندان هستند دچار تردید کرده است، ابراز داشت: در این زمینه پیشنهاد ما این است که همانطور که در چارت اداری زندانیان تقسیم بندی شده اند در فرهنگ عمومی نیز نسبت به تغییر نام زندانی اقدام شود.

این عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان اصفهان با اشاره به استفاده از ظرفیت زندانیان در ساخت مسکن ملی گفت: باید توجه داشت که در حال حاضر میزان پرت انرژی در ساختمان‌های کشور بیش از ۳۵ درصد است و می توان با تولید دیوارهای عایق دار از این پرت انرژی جلوگیری کرد.

وی افزود: گاز سرمایه ملی است و هدر رفت آن خسارت به کل کشور است و با صرفه‌جویی در مصرف و فروش و صادرات آن می‌توان درآمدزایی خوبی را برای کشور ایجاد کرد.

چینی ادامه داد: پیشنهاد ما به سازمان زندان‌ها این است که به دنبال تعامل با وزارت راه و شهرسازی نسبت به ساخت دیوارهای مودولار در زندان‌ها در فضای  ۱۰۰ تا ۵۰۰ متری برای کاهش پرت انرژی در ساختمان‌های نوساز اقدام کنند.

مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین گفت: در این زمینه ما متریال و آموزش‌های لازم برای تولید را در اختیار زندانیان قرار خواهیم داد و از سوی دیگر ظرفیت بالایی برای اشتغال در زندان‌ها ایجاد خواهد شد.

پیام بگذارید