رشد ۴.۵ درصدی تولیدجهانی فولاد در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی


به گزارش معدن نیوز – انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: مجموع تولید جهانی فولاد خام طی ۱۱ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ۴٫۵ درصد افزایش یافت.

فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر ۲۰۲۱میلادی،یک میلیارد و ۷۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که حاکی از رشد ۴٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان طی ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی،۱۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت ۹٫۹ درصدی را نشان می دهد. طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران در مجموع۲۵میلیون و۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردکه نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳٫۴ درصد کاهش یافته است. تولید فولاد خام ایران در نوامبر سال جاری میلادی نیز با۵٫۲ درصدکاهش نسبت به نوامبر سال گذشته میلادی به ۲میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید.
ازابتدای ژانویه تا پایان نوامبر۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۹۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن( افت۲٫۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۱۰۷میلیون و۳۰۰ هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۸۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، امریکا با ۷۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و روسیه با ۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بیشترین میزان تولید این محصول را در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی را به ثبت رسانده و در رتبه های دوم تا پنجم جای گرفتند.
همچنین کره جنوبی باتولید۶۴ میلیون و۶۰۰ هزار تن فولاد خام، آلمان باتولید ۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۳۳ میلیون و ۴۰۰هزار تن و ایران با تولید ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در رتبه های ششم تا دهم جهان ایستادند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.