تفاهم‌نامه اجرای مسوولیت‌های اجتماعی صنایع در اصفهان در حال اجراست


ایرج موفق گفت:سازمان صنعت معدن و تجارت متولی میزان تولید کالا در استان است اما بطور قطع در کنار این تولیدات در نظر گرفتن مسوولیت‌های اجتماعی از طریق واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی در مناطق مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت معدن و تجارت با تاکیدات رهبر معظم انقلاب بدنبال ایجاد مثلث اقتصادی و فرهنگی در کشور است ادامه داد: کارگزاران حاکمیت یک ضلع مثلث اقتصادی و فرهنگی، ضلع دیگر این مثلث نمایندگان مجلس و ضلع سوم آن را سرمایه گذاران تشکیل می‌دهند و ائمه جمعه هم بعنوان ناظران این مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی، مسوولیت های اجتماعی و فرهنگی خود را در منطقه به گونه ای انجام می‌دهند که موجب توسعه و آبادانی و رفع مسائل اجتماعی و فرهنگی شود.

وی اضافه کرد: احداث جاده‌ها توسط مدیران واحدهای صنعتی و کارآفرینان بخش خصوصی، ایجاد مدارس، مساجد، کتابخانه ها و ایجاد منابع آب برای مناطقی که از این منابع محروم بودند از جمله این اقدامات است.

موفق با بیان اینکه مسوولیت‌های اجتماعی تعهد واحد صنعتی را در مقابل حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و تعهد آن واحد نسبت به کارکنان خود را نشان می‌دهد گفت: بازدیدهایی در این زمینه انجام شده است که واحدهای تولیدی و صنعتی استان در کنار فعالیت‌های اصلی خود، توانستند که مسوولیت‌های اجتماعی را به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی باید علاوه بر مسوولیت واقعی تولید کالا، به مسوولیت های اجتماعی هم توجه جدی داشته باشند خاطرنشان کرد: تعهد واحد صنعتی برای تامین کالای استاندارد و سالم و اشتغال‌زایی و آبادانی در منطقه، جزو مسوولیت های اجتماعی واحدهای صنعتی و تولیدی می‌شود.

۵۵ میلیون متر مکعب از مصرف سالانه آب در صنایع اصفهان کاسته شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به محدودیت های موجود در منابع آبی استان بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تا کنون از مصرف حدود ۵۵ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی در صنعت صرفه جویی شده و از پساب‌ها و فاضلاب‌های استحصال شده جایگزین شده است.

وی افزود: واحدهای بزرگ صنعتی و تعدادی از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان به‌دلیل همکاری با شرایط کم آبی استان، با نصب تاسیسات و ایستگاههای تصفیه فاضلاب آب مورد نیاز خود را تامین می‌کنند.

موفق ادامه داد: با توجه به محدودیت آب در استان مجوزهای تولیدی که در سال های اخیر صادر شده، مصرف آب چندانی نداشتند و با کمترین مقدار مصرف آب می‌توانند تولید خود را انجام دهند.

وی با اشاره به الزام رعایت قانون هوای پاک و رعایت مسائل زیست محیطی در صدور پروانه های بهره برداری صنعتی اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۲۶۰ پروانه بهره برداری صادر شده و سه هزار و ۶۰۰ مجوز سرمایه گذاری جدید در سالجاری صادر شده که همه این مجوزها بر اساس تایید محیط زیست انجام شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی همکاری خوبی را در ایام سال انجام می دهند و در فصل پاییز و زمستان که با پدیده اینورژن در استان مواجه هستیم بخشی از ظرفیت تولید را برای کاهش مصرف گاز، کم می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.